SERWIS ZAMKÓW 24H

Warszawa i okolice

601 15 15 15

Licencja policji nr 0011527

 Jak uniknąć włamania Warszawa

 

To prawda, że okazja czyni złodzieja - statystycznie większość włamań zdarza się właśnie dlatego, że przypadkiem zostały do tego stworzone idealne warunki. Łatwo paść ofiarą włamywacza, wystarczy chwila nieostrożności. Można zostać okradzionym zarówno przy dłuższych pobytach poza domem, kiedy nikt nie pilnuje posiadłości, jak i przy krótkim wypadzie do sklepu. Wystarczy, że nadarzy się ku temu okazja, a potencjalny złodziej poczuje się pewnie.

Istnieje kilka podstawowych działań, które pozwolą dodatkowo zabezpieczyć swój dom – i to bez żadnych kosztów!

Zabezpiecz dom na czas wyjazdu Jeżeli nie będzie Cię w domu przez kilka dni, postaraj się zadbać o to, by ktoś go doglądał. Rodzina czy sąsiedzi, którzy co jakiś czas będą sprawdzali, czy wszystko w porządku, poinformują na bieżąco o wszystkich niepokojących sytuacjach. Dodatkowo warto zadbać o to, by dom nie wyglądał na opuszczony – niech ktoś wyjmuje pocztę ze skrzynki czy parkuje na Twoim podjeździe.

Pamiętaj, że złodziej jest sprytny Zostawianie klucza w umówionym przez domowników miejscu, np. pod doniczką czy wycieraczką, jest trikiem dobrze znanym każdemu włamywaczowi i z pewnością w pierwszej kolejności sprawdzi on właśnie te miejsca. Lepiej nie ryzykować, nawet w drodze wyjątku. Nie prowokuj włamywacza Wartościowe przedmioty pozostawione w widocznych miejscach, np. na stole, który widać z okna z zewnątrz, mogą skutecznie zachęcić przestępcę do zainteresowania się Twoim domem. Chowaj biżuterię i pieniądze w skrytce, co dodatkowo zabezpieczy je w przypadku ewentualnego włamania. Uważaj na obcych, którzy kręcą się przy Twoim domu Zawsze sprawdzaj osoby, które chcą się dostać do Twojego domu pod pretekstem sprawdzenia liczników czy różnych zagrożeń. Prawdziwy specjalista zawsze pokaże legitymację, jeśli go o to poprosisz. Pamiętaj o podstawach Nawet jeżeli wychodzisz z domu tylko na chwilę, np. do sklepu za rogiem czy do sąsiada, zawsze zamykaj wszystkie drzwi na klucz. Nie zapominaj także o oknach, które nawet przy lekkim uchyleniu mogą stanowić prostą drogę wejścia do domu.